Przydatne leki
Wednesday November 21st 2018

Pomoc dla stawów

Ból stawów utrudniający prowadzenie aktywnego trybu życia jest udziałem coraz większej liczby osób. Dotyczy on zarówno ludzi młodych i starszych wiekiem. Skąd się bierze i jak można mu zapobiec?

W miarę upływu czasu chrząstka stawowa staje się mniej sprężysta przez co jej funkcje są zaburzone, a z czasem może nawet dojść do jej zaniku. Na tę przypadłość cierpią głównie osoby starsze. Niestety bóle stawów pojawiają się i u całkiem młodych osób. Przyczyny bywają różne. Może dojść do mechanicznego uszkodzenia chrząstki przez skręcenie czy stłuczenie stawu. Do zużycia stawów dochodzi także  podczas intensywnej i systematycznej aktywności fizycznej lub odwrotnie – przez całkowity jej brak.

Innymi przyczynami są różne schorzenia, nieprawidłowa oś lub niestabilność stawów. W zależności od stopnia uszkodzenia chrząstki podejmuje się odpowiednie sposoby jej naprawy. Zanim jednak dojdzie do stopnia uszkodzenia, które będzie wymagało interwencji chirurgicznej można zadbać o stan stawów poprzez stosowanie suplementów diety np. Biolevox Chondro z Apteki Oliwnej, odpowiednio dobrane ćwiczenia, dietę bogatą w składniki wspomagające odbudowę chrząstki i dbałość o wagę ciała by nie dochodziło do nadmiernego nacisku na powierzchnie stawowe. W suplementach diety występują chondroityny (stąd nazwa Biolevox Chondro), które są naturalnym składnikiem chrząstki stawowej. Substancja ta może zatrzymać procesy zapalne. Regenerację wspomoże także spożywanie owoców morza, avocado oraz imbiru.

Related Tags:

More from category

Witaj, świecie!

Witaj w sieci blogx.pl. To jest Twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go lub usuń, a następnie rozpocznij blogowanie! No [Read More]

Świąd odbytu- sprawdź jak sobie pomóc

Problemy dotyczące ostatniego odcinka przewodu pokarmowego występują w populacji polskiej bardzo często. Guzki [Read More]

Sportowcu, pomogą Ci tejpy

Chociaż znane są już od kilkudziesięciu lat to teraz właśnie przeżywają swój złoty wiek, a to z pewnością [Read More]

Z Vegevitem po zdrowie i równowagę

Dieta wegańska czy wegetariańska to nie tylko postanowienie nie jedzenia pewnych produktów czy artykułów [Read More]

Interesting Sites

    Archives